Adminis.ro reprezintă portalul administrației ieșene

Știri​

Poli Iași prima înfrângere cu Emil Săndoi pe banca tehnică

Poli Iași prima înfrângere cu Emil Săndoi pe banca tehnică.

CFR Cluj a obținut o victorie cu scorul de 2-1 (2-0) împotriva echipei Poli Iași, sâmbătă seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 12-a a Superligii de fotbal.

Golurile clujenilor au fost marcate în primul sfert de oră, de către Mohammed Kamara (minutul 10) și Louis Munteanu (minutul 16). Poli Iași a reușit să reducă din diferență prin Mihai Bordeianu (minutul 88 – penalty), după ce arbitrii au acordat lovitura de la 11 metri în urma unui henț comis de Munteanu în careu.

CFR a rămas în minoritate numerică începând cu minutul 76, când Kamara a fost eliminat după ce a primit al doilea cartonaș galben. Acesta a marcat primul său gol în Superligă, însă a fost a doua eliminare consecutivă, având văzut cartonașul roșu și în etapa anterioară.

Echipa CFR-ului se confrunta cu a patra înfrângere consecutivă pe teren propriu.

Poli Iași nu pierduse niciun meci sub conducerea lui Emil Săndoi, în trei meciuri au înregistrat două victorii și un egal.