Adminis.ro reprezintă portalul administrației ieșene

Anunțuri

CTP Iași face angajări. Vezi ce posturi scoate la concurs

CTP Iaşi organizează selectie în vederea ocupării posturilor vacante de impiegat auto (dispeceri capăt linie), prin următoarea procedură de evaluare:

  • etapa I – selecţia dosarelor înregistrate până în data 05 iunie 2024, orele 09.00, la Registratura SCTP din str. Silvestru nr.5;
  • etapa a II a – testarea profesională pe baza bibliografiei afişate, la data de 06 iunie 2024, orele 09.00, pentru candidaţii admişi după prima etapă (probă eliminatorie, minim 5 pct. din 10);
  • etapa a III a -interviul pentru candidaţii admişi după primele două etape.

Condiţiile  de participare la selecţie sunt:

  • 10 clase;
  • apt medical și psihologic;
  • constituire garanție materială.

Criteriile de selecţie sunt:

  • experienţă şi cunoştinţe specifice activităţii ;
  • abilităţi de organizare a activităţii;
  • responsabilităţi asumate, perseverenţă, pragmatism;
  • corectitudine, onestitate, cinste;
  • punctualitate, politețe, spirit de ordine şi disciplină ;
  • motivaţia candidatului.

Scopul postului: Monitorizează și dispecerizează circulația mijloacelor de transport public urban de călători.

Înscrierea la selecţie se va realiza pe baza următoarelor documente în original: cerere de participare la selecţie, CV, recomandări, cazier judiciar, precum şi xerocopii după: cartea de identitate, certificat de naştere, diploma de studii, certificat de calificare.

Citește și Zilele Tătărașului, ediția a IV-a, pe 1 și 2 iunie

Documentele pot fi transmise și pe email: mru@sctpiasi.ro. Relatii suplimentare se pot obtine şi la telefon 0372148608 sau la Serviciul Resurse Umane din Iași, str.Silvestru nr.5.

Fii alături de noi pe Facebook și Instagram pentru a fi primul informat!

Primăria Iași

octombrie 25, 2024

Posturi vacante la Compania de Transport Public...

Aeroportul Iași face angajări. Vezi ce posturi...

octombrie 23, 2024

SC Citadin SA: Restricții de circulație pe...