Adminis.ro reprezintă portalul administrației ieșene

Știri​

Meci suspendat din cauza ploii

Meci suspendat din cauza ploii. Sfertul de finală dintre Jaqueline Cristian și Elina Avanesyan a fost suspendat după doar 14 minute. Toate acestea din cauza ploii. Acesta se va relua în această dimineață. Meciul a fost întrerupt la scorul de 2-0 pentru Avanesyan în primul set. Din cauza furtunii puternice care a afectat municipiul Iași, aflat sub cod galben de ploi și vijelii, meciul nu a mai putut fi continuat. Având în vedere că vremea nu se îmbunătățea, organizatorii au decis să amâne partida până joi, de la ora 11:00.

Până în acel moment, celelalte sferturi de finală s-au desfășurat conform programului, stabilind astfel primele trei semifinaliste:

• Mirra Andreeva (favorită 1, Rusia),
  • Olga Danilovic (Serbia)
  • Chloe Paquet (Franța).

Andreeva a învins-o pe Lea Boskovic cu 6-2, 6-0, și va juca împotriva Danilovic, care a trecut de Anna Bondar cu 7-6, 6-2. Paquet a câștigat în fața lui Selena Janicijevic cu 0-6, 6-2, 6-1 și își așteaptă adversara din penultimul act. Semifinalistele vor primi 98 de puncte WTA și 10.100 euro fiecare, în timp ce sfert-finalistele vor încasă 54 de puncte WTA și 5.750 euro.

Fii alături de noi pe Facebook și Instagram pentru a fi primul informat!